Dolci - Torty

TORTY NAKED i ŚLUBY LESS WASTE – NATURALNOŚĆ W 2021 ROKU

Rok 2020 był dla branży ślubnej mocno nieprzewidywalny i zaskakujący. Dla wszystkich był to czas powrotu do korzeni: lasu, morza, śniegu, słońca…. Rozpoczął się właśnie kolejny rok pełen wyzwań, w którym to naszym zdaniem, hasłem przewodnim będzie przede wszystkim natura. Mając to na uwadze przygotowaliśmy dla Was garść informacji o ślubach w plenerze, naturalnych dekoracjach, pomysłach less waste oraz nowej miłości – anemonach.
Będzie też o trendach w kolorystyce i antytrendach ślubnych. Miłej lektury!   

Śluby w plenerze

Realizacja: Bez Ogródek

Względy bezpieczeństwa i liczne ograniczenia niesamowicie wpłynęły na rozwinięcie się tego trendu.
Dodatkowo, ocieplający się klimat i wciąż rozwijająca się oferta organizacji podobnych uroczystości sprawiły, że
w 2020 roku był to prawdziwy hit. Oceniamy, że podobnie będzie w 2021 roku. Szczególnie dla par, które zrezygnowały z wesela, była to okazja do stworzenia wymarzonej scenerii chociażby podczas uroczystości zaślubin. Przeczytaj nasze wskazówki, aby takie wesele zorganizować.

Realizacja Bez Ogródek

Przede wszystkim natura

Coraz popularniejsze stają się dekoracje pozbawione sztucznych elementów, które są jednorazowe. Tym samym kwiaty doniczkowe i suszki królują na stołach, kwiaty cięte i zieleń są tuż za nimi. Balony, wstążki i sztuczne kwiaty pozostają całkowicie w tyle.

Kwiaty doniczkowe i suszki cieszą się tak dużą popularnością szczególnie dlatego, że można użyć ich ponownie, a przy tym są jednocześnie naturalne, powabne i piękne. Podobnie lasy w słoiku, które stały się elementem dekoracji ślubnych. Są to rzeczy, które można wypożyczyć lub kupić na czas ślubu. A po uroczystości dać im drugie życie. 
Dodatkowo, rosnąca świadomość na temat jakości wdychanego powietrza sprawia, że coraz popularniejsze stają się naturalne świece, np. sojowe. 

Dekoracja o wielu zastosowaniach

Wspomniane już wcześniej rośliny doniczkowe mogą stanowić piękną dekorację stołów weselnych i jednocześnie być upominkami dla gości weselnych. Tym samym realizują dwie potrzeby i po uroczystości nie trafiają do kosza. Wybór roślin w wersji miniaturowej jest coraz większy, a piękne ceramiczne doniczki, które można dodatkowo samodzielnie udekorować, mogą doskonale wpasowywać się do motywu przewodniego wieczoru. Zobacz nasze pomysły na prezenty ślubne.  

ANEMONY – kwiaty nadchodzącego sezonu

Anemony, w języku polskim nazywamy zawilcami. Nie zostały wyróżnione w żadnym zestawieniu florystycznym jako kwiat roku 2021, ale dla nas to zdecydowanie numer jeden na najbliższy sezon. 
Sezon na te kwiaty w Polsce trwa mniej więcej od grudnia do czerwca. Nie są tak trwałe jak róże, oceniamy je pod tym względem podobnie do tak popularnych piwoni. Prezentują się jednak doskonale.

Co z kolorami?

Nie jesteśmy fanami trzymania się jakiegoś sztywnego trendu kolorystycznego. Naszym zdaniem to bardzo indywidualna kwestia, która mocno zależy od pełnego pomysłu na uroczystość. Niemniej jednak naszymi faworytami na nadchodzący rok są połączenia mocnych, wyrazistych kolorów oraz kolory ziemi.

Torty naked oraz semi-naked

Torty naked oraz semi-naked nadal będą bardzo popularne. A jakie są między nimi różnice?

Torty naked to tak zwane gołe torty. Bez wyrównania, bez obkładania kremem. Dekoruje się je zazwyczaj owocami sezonowymi oraz kwiatami. Cechują się naturalną krzywizną – Pary Młode zamawiają je do wesel w stylu boho, rustykalnych i sielankowych uroczystości.

Torty semi-naked są prawie gołe. Z tą różnicą, że są one poprzecierane kremem i można je ustabilizować. Będą to torty równe, które poprzez dobór dekoracji mogą być eleganckie jak i rustykalne.
Zobacz nasz artykuł na temat trendów w dekoracji tortów ślubnych.


Antytrendy

Czyli z czego warto zrezygnować planując dekoracje w 2021 roku

  • jednorazowe, sztuczne dekoracje, takie jak: balony, wstążki, plastikowe gadżety dla gości,
  • sztuczne
  • parafinowe świece,

oraz wszystkie inne elementy, które posłużą Wam tylko ten jeden dzień, po czym wylądują w koszu w innym miejscu niż kompost.  

Fot. Edyta Kita-Ostrowska

Bez ogródek to niewielka, rodzinna pracownia florystyczna w Zawierciu. Na miejscu spotkacie Renatę i Marzenkę, które tworzą kwiatowe cuda. Renata jest mózgiem florystycznych operacji, w branży działa już ponad 20 lat. Paweł dowiezie Wam kwiaty do domu, a Kasia dba o to, abyście zawsze byli na bieżąco na FB i Instagramie. 

Wróć