Dolci - Torty

TRENDY TORTÓW ŚLUBNYCH 2023

Przygotowałam zestawienie top 7 trendów w dekoracji tortów ślubnych na nadchodzący sezon ślubny.
W tym sezonie nie tyle co sama dekoracja jest istotna, ale liczy się smak. Zaskakujące smaki jak yuzu, kardamon, karmelizowany banan – coraz częściej jesteśmy odważniejsi i szukamy czegoś nowego. Szukamy również jakości i dobrego składu. Mnie to osobiście bardzo cieszy, że będziemy się mogły wykazać naszymi kompozycjami smakowymi oraz umiejętnościami dekoracji.

1. LUKSUSOWY PRZEPYCH 

Dużo i jeszcze więcej. Wysokie, kolosalne torty, zdobione niczym z wybiegów Houte Couture.
Po latach minimalistycznych wystrojów musi się dziać. Zarówno na weselu jak i na dodatkach.
Przyszykujcie się na wielkie przyjęcia w stylu iście królewskim. A co wtedy, gdy niepotrzebny jest nam tak wielki tort, bo nie mamy tylu gości? Cukiernicy i o to zadbali, gdzie kilka pięter zrobionych jest
z atrapy, a część jadalna jest wystarczająca dla odpowiedniej liczby gości.


2. KOLOR

Magenta to kolor roku Pantone 2023. W tym sezonie zobaczymy wiele kolorowych tortów
w intensywnych barwach. Trend ten nie tylko zobaczymy na torcie, ale i wystroju stołów, kolorowej zastawie. Będzie kolorowo, barwnie i wesoło.

3. SEPARATOR

Widzieliśmy już takie torty w zeszłym sezonie i w tym również je zobaczymy. Piękne separatory podwyższają tort, jak i dodają mu elementów zaskoczenia. Można do niego schować kwiaty, światełka, toppery. Pobawić się proporcjami tortu.

4. DEKORACJA LINIOWA

Kwiaty, papier waflowy, koła, wstążki – wszystkie te elementy będą opływać torty weselne wkoło.
Raczej będą to stonowane i delikatne dekoracje, bo całość będzie kolosalna – jak wszystko w tym sezonie.

5. LAMBETH CAKE

Te dekoracje, zdecydowanie będą pojawiać się częściej. Sztuka ta wymaga ogromnej precyzji cukierniczej. Zdobione lukrem torty, niczym koronki i falbanki z królewskich pałaców.

żródło: pinterest

 

6. TEKSTURA I KWIATY

Żywe kwiaty zawsze były i będą na tortach, ale teraz coraz bardziej podchodzimy do dekoracji z masy cukrowej pewniej. Obłożone torty masą cukrową już dawno poszły w zapomnienie. Cukiernicy teraz tworzą różnego rodzaju tekstury i ozdoby, które przypominają istne dzieła sztuki.

7. KWIATY PRASOWANE I JADALNE

Mój ulubiony motyw tortu, nie tylko w tym sezonie. Z racji królowania kolorów, torty będą jak wyjęte prosto z ogrodu. Jadalne kwiaty na torcie, łąka na torcie czy kolorowe bukiety – to wszystko zobaczymy w tym sezonie weselnych 2023.

 

Poszukujesz tortu weselnego? Napisz do nas po ofertę i umów się na degustację ślubną.
Więcej szczegółów znajdziesz tu.
Jestem do twojej dyspozycji, stwórzmy razem Twój wyjątkowy ślub.

Wróć