Dolci - Torty

TRENDY ŚLUBNE 2022

Przygotowałyśmy zestawienie trendów tortów ślubnych na nadchodzący sezon 2022. Cukiernicy jak i torciary będą mogły się wykazać jeśli chodzi
o różne motywy przewodnie, kolory tortów jak i dekoracje. Nadchodzący sezon będzie nieco odważniejszy w swojej formie, dużo ślubów przenosi się w plener, a biel odkrywana jest na nowo.

WATER COLORS – czyli malowanie akwarelą

Malarstwo, architektura, a nawet moda są bardzo inspirujące jeśli chodzi
o dekoracje cukiernicze. Malowanie akwarelą na torcie dodaje mu nie tylko lekkości ale i efektu totalnie nie do podrobienia. Delikatne „maziaje” dodają mu przenikających się kolorów i odcieni – dokładnie jak płótno obrazu. Nie od dziś mówi się, że torty są niekiedy istnymi dziełami sztuki.

SEPARATOR – torty ślubne są coraz odważniejsze

Separatory do tortów zagościły już w poprzednim sezonie i przybierały różne formy. Natomiast w tym roku to totalny szał. W separatorze można umieścić kwiaty, elementy świecące, zdjęcia, kompozycje z masy curkowej. Wszystko to co podkreśli efekt wow tego dnia.
W naszym studio DOLCI miałyśmy okazję stworzyć tort ślubny, który miał być w stylu Władcy Pierścieni. Umieściłyśmy tam grzybki z masy cukrowej z lampkami oraz mchem. Możesz zamówić taki tort na swoje urodziny!

BIEL NA NOWO – biały tort ślubnych w nowej odsłonie

Biel na torcie to nawet synonim ślubu, a większość par stawia jednak na klasykę w tym temacie. W tym roku jednak trochę bawimy się formą
i odchodzimy od gładziutkich i wymuskanych tortów. Bawimy się strukturami czy dodatkami. Koronki, tiule, perełki, kwiaty z papieru waflowego czy nieregularne formy z papieru ryżowego oraz dodana faktura będziemy bardzo często widywać na salach weselnych.

ODWAŻNA DEKORACJA – wesele w stylu Harrego Pottera

Pandemia sprawiły, że obecnie jesteśmy odważniejsi w swych decyzjach
i szalejemy z weselami. Ślub w stylu Harrego Pottera, wesele pod chmurką w stylu Alicji w Krainie Czarów. Gazety dla gości, zabawy z chowanego. Dekoracje gigantycznych rozmiarów i tort, który idealnie wpasuje się w klimat. My osobiście nie możemy się doczekać takich realizacji w tym sezonie! A więcej na temat organizacji ślubów przeczytacie w naszym wywiadzie z wedding planerką Karoliną Lejman.

MONODESERY – mini torciki dla każdego

Trend utrzymuje się od zeszłego sezonu i nadal będzie widoczny w 2022 roku. Małe ciasteczka kryjące w sobie totalny smak i wszystkie struktury tortu. Małe arcydzieła sztuki coraz częściej zyskują na popularności, dzięki swojemu wyglądzie i dopracowania pod każdym szczegółem.

ARCH CAKE – odwrócone torty, zabawa formą

Ten tort będzie dodatkiem do całej formy, ale już zyskał na popularności wśród tortów urodzinowych i na mniejsze okazje. Przewrócony tort z dekoracją dla dziecka, kobiety czy platforma składająca się z różnych wielkości arche cake gości obecnie na salonach.

Wróć