Dolci - Torty

TORTY GEOMETRYCZNE – nowy trend cukierniczy

Torty geometryczne, torty origami, wielkie przestrzenne dekoracje to nadchodzące trendy w dekoracjach cukierniczych.
Inspiracje co do wyglądu tortów czerpiemy z każdej dziedziny sztuki. Pinterest jest skarbnicą inspiracji, ale każdy chyba wie, że jest wielką pułapką. Jak tam wejdziesz, to mija godzina i nadal nie wiesz od czego zacząć. Jest to jednak narzędzie ułatwiające pracę przy zbierania moodboard’ów i zapisywania swoich projektów.

My mamy kilku prawdziwych artystów, których podpatrujemy. Uczymy się od nich i stawiamy sobie coraz wyższą poprzeczkę – bo też tak chcemy! Zobaczcie kilka kont na Instagramie, które warto śledzić.

  1. DINARA KASKO

Pierwsze konto na Instagramie, który przejawia tematykę dzisiejszego posta
i chciałyśmy go Wam koniecznie przedstawić. Jest to konto Dinary Kasko – ukraińskiej, przesympatycznej cukierniczki. Jej instagram to prawdziwa kopalnia inspiracji.  Wyróżnia się od innych tym, że przed pieczeniem, skupia się na samodzielnym skonstruowaniu formy silikonowej za pomocą drukarki 3D. Poźniej tworzy w nich coraz to piękniejsze słodkości. W swojej sztuce cukierniczej wykorzystuje matematyczne zasady diagramu Woronoja i biomimikrę. Zaciekawieni? Dłuuugo by można pisać o tej ambitnej dziewczynie, same nie mogłyśmy wyjść z podziwu!

2. STEVI AUBLE

Przeglądanie takich instagramów to czysta przyjemność – Stevi Auble, kalifornijska cukierniczka zachwyca prostotą i estetyką w jednym. Śmiało można się inspirować jej geometrycznymi projektami, ale nie tylko.
Widać, że ma dryg do wszystkiego co słodkie.
Ostatnio pokazują się u niej anemony z papieru waflowego, które będą hitem tegorocznych trendów w dekoracjach florystycznych. Pisałyśmy o tym tutaj.

3. TORTIK ANNUSHKA

Tego konta na instagramie prawdopodobnie nie musimy nawet przedstawiać – Tortik Annushka. Moskiewski cukiernik tworzy torty, które wyglądają jak “małe” dzieła sztuki. Patrząc na jego prace widać jak bardzo kocha, to co robi. Inspiracja dla wielu, a i dla nas jest jednym z tych, który daje nam wyzwania i próbujemy swoich sił w dekoracjach.

4. DMYTRII PUGA

Jego torty piętrowe zapierają dech w piersiach. Ukraiński artysta-cukiernik, który daje nam niekończące się powody do zachwytu. Faktury, przestrzeń, złoto i każdy detal, podkreślający tematykę każdego tortu.
Sami zerknijcie na jego prace.

5. MERUYERT_NURSILLA

Tworzy torty origami, które są niezwykle efektowne. Każda najmniejsza harmonijka jest dopracowana i przemyślana. A jej torty piętrowe o różnych faktur robią niezwykłe wrażenie. Torty origami to nowy trend w dekoracjach cukierniczych, które warto wypróbować. Na jej Instagramie umieszcza również pomocnicze filmiki – jak to wykonać.

6. JASMINE RAE

To jest zdecydowanie takie konto instagramowe, gdzie wchodzimy w każde zdjęcie po kolei i sprawdzamy, jak to jest zrobione i czy na pewno?
Może nie są to torty stricte geometryczne. Natomiast każdy z nich przejawia w sobie ogromną pracę z papierem i teksturami.

7. KATHERINE SABBATH

Ta dziewczyno to wielobarwny ptak. Kobieta rakieta, która tworzy niepowtarzalny styl. W jej tortach znajdziesz ostre kolory, mocne akcenty, kolce i geometrię. Jej ciasta są jak cała ona – kobiece, ale drapieżne. Odważne i pełne powabu.

8. RAYMOND

Ten chłopak robi cudowne ciasteczka, cakesicle jak i oczywiście torty – odkryłyśmy go chyba zbyt późno! Na jego koncie instagramowym nie ujrzycie szarości tylko wielobarwne dzieła sztuki, do zjedzenia.A może znacie jeszcze jakieś konta, które warto odwiedzić? Podzielcie się nimi, aby się nawzajem inspirować.

Wróć