Dolci - Torty

Sale weselne na Śląsku – top lista najpiękniejszych miejsc

Sale weselne na Śląsku skrywają w sobie wiele uroku i tajemnic na udaną uroczystość. Sale weselne niegdyś kojarzone z wielkim stołem i krzesłami, parkietem z diodami i całonocnym śledziem, który nam towarzyszy… Teraz sale weselne skupiają się nie tylko na tym co na stołach będzie gościć, ale dbają o swój styl, by dopasować się do wymagań Par Młodych.

Podczas tego sezonu weselnego, odwiedziliśmy przepiękne miejsca, restauracje oraz sale weselne. Postanowiłyśmy podzielić się z Wami miejscówkami, które urzekły nas swoją atmosferą, wystrojem, a nawet
i kuchnią.


Jesienne wieczory pod kocem (jeszcze w okresie panujących przeziębień) sprzyjają spokojnemu planowaniu ślubnych przygód. Usiądź wygodnie, aby wyobrazić sobie atmosferę tych miejsc, które opisałyśmy.


1. Kotulińskiego 6 – Czechowice-Dziedzice

Pierwotnie budynki wchodziły w skład Folwarku Hrabiego Kotulińskiego – mieścił się tutaj browar, a później gorzelnia. Piękne wnętrza, drewniane stoły i wielkie drzwi otwierające się na przestrzeń loftowo-offową. Stodoła otoczona jest drzewami oraz wysoką roślinnością, co sprawia, że Wasze wesele będzie jeszcze bardziej intymne.
Byłyśmy tam ze słodkim stołem i urzekło nas tam dosłownie wszystko.
Od wystroju sali po przemiłą obsługę kelnerską, przyjaznych właścicieli
i całą naturę wkoło.


2. Restauracja UMAMI w Pyskowicach.

Jeśli pomyślicie sobie o powiedzeniu „przez żołądek do serca”, to UMAMI jest tym miejscem, które powinniście odwiedzić. Szefowie kuchni Robert Biniasz oraz Mateusz Bienik zadbają o Wasze kubki smakowe, a menadżerka zadba o najmniejszy detal wystroju.
Wystrój restauracji UMAMI przypomina wnętrze domu, stroją ją dywany, kanapy, stoliki kawowe i przytulna recepcja. Wielki ogród z drewnianą pergolą, skrywa w sobie pełno przytulnych poduszek, ławeczek, lampionów. Całość tworzy niezwykle elegancki i nonszalancki styl bez zadęcia.

umami restauracja, sala weselna z ogrodem
Joanna Kępa Fotografia

3. OWCZARNIA – Węgierska Górka

Wielka drewniana stodoła, która jeszcze do 2017 roku mieściła 1000 owieczek. Teraz ta przestrzeń została oddana na eventy i wesela. Niezwykłe urokliwe miejsce zarówno w środku jak i na zewnątrz.
Wesele z owieczkami? Czemu nie!

owczarnia, sala weselna na śląsku

4. Szyb Maciej – Zabrze-Maciejów

Szyb Maciej to zespół obiektów dawnej Kopalni „Concordia”. Niegdyś pełnił on rolę szybu wentylacyjnego, dziś zachwyca swoją kuchnią i wnętrzami.
Wysoka industrialna sala jest pozostałością po kopalni – tworzy przestronny loft z naturalnym światłem. Elegancja na luzie, bo tak można określić to miejsce, sprawdzi się idealnie na większe wesela. Pomieści do 130 gości.

5. Dworek New Restaurant – Bielsko-Biała

To coś dla tych, którzy lubią styl glamour, elegancję i lekki przepych.
Nowoczesne wnętrze z kilkoma salkami. Ciepłe oświetlenie oraz dużo naturalnego światła. Jedna z sal restauracyjnych mieście się
w przeszklonym, zimowym ogrodzie. Dzięki temu możemy podziwiać przepiękny park rozciągający się wokół restauracji.

sala weselna na Śląsku, ślub w sali z ogrodem

6. Sokole Ranczo – Biskupice

To miejsce odkryłyśmy prywatnie, podczas wieczoru panieńskiego.
Od razu zaznaczymy, że jest to miejsce turystyczne – z paleniskiem, stadniną koni, domkami noclegowymi oraz namiotami.
Natomiast jeśli lubicie imprezy bez zadęcia, to miejsce będzie dla Was idealne. Kuchnia zachwyca swoimi regionalnymi smakami, a las wkoło sprawi, że uroczystość będzie sielanką. Sprawdźcie ich sami! Albo wybierzcie się na weekend w ciszy. Obiecujemy, że miejsce Was zauroczy.

sala weselna na śląsku, ślub w plenerze

7. SZTYGARKA – Chorzów

Przestronne pomieszczenia, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością
i tradycją. Obiekt stoi w pięknych okolicznościach natury, pomimo bliskości centrum miasta.
Piękna sala prezydentowa z drewnianym stropem, zdecydowanie zachwyci tradycjonalistów i zwolenników zabytkowych aranżacji.
Nie zapominajmy, że Sztygarka to również kompleks SPA, a więc po długiej nocy tanecznej Para Młoda jak i goście mogą oddać się chwilom zapomnienia i relaksu.

tort weselny


Sala już wybrana? A może planujecie ślub w plenerze? Zobacz w takim razie nasz artykuł jak go zorganizować i o czym nie zapomnieć.

Do usłyszenia!
xoxo, dolci

Wróć