Dolci - Torty

Florystyczne inspiracje 2020

Fot. Magdalena Tarach-Haładyń

Rok 2020 to czas powrotu do korzeni, także we florystyce ślubnej.
Czas spędzony w domu, na podwórku, w lesie, na wsi, przypomniał nam zapachy i wygląd roślin, które pamiętamy z “wakacji u babci”.
Coraz popularniejsze są także stylizacje, które podkreślają charakter Pary Młodej, będąc ważnym elementem całej uroczystości, nie tylko tradycyjnym dodatkiem. 

Od kilku sezonów niezmiennie największą popularnością cieszą się trzy style florystyczne: rustykalny, boho oraz glamour. To co z roku na rok się zmienia, to dobór kwiatów i elementów dekoracji.
Oto kilka propozycji, które dla Was przygotowaliśmy. 

Styl rustykalny

Czyli wszystko to, co kojarzy nam się z polską wsią, lasem, ogrodem. Ten styl pięknie pasuje do drewnianych przestrzeni, uroczystości pod chmurką oraz imprez w stylu biesiadnym. Marzy Ci się wesele w toskańskim klimacie? Ten styl jest także dla Ciebie! 

Fot. Janina Tyńska

W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się wszelkie suszone trawy. Także takie, które możemy kojarzyć znad jezior, czy stawów. Prawdziwą królową jest trawa pampasowa, która w swojej oryginalnej wersji jest dość droga i wcale nie tak łatwo dostępna. Jest jednak sporo jej zamienników, łatwo dostępnych i równie efektownych. 

Poza trawą, główną rolę odgrywają kwiaty polne i ogrodowe.
Piwonia już od kilku sezonów cieszy się wielkim zainteresowaniem. Bukiety, które mają przypominać takie skomponowane na łące, są wykonywane oczywiście z kwiatów hodowanych, niestety te zerwane na łące nie są wystarczająco trwałe. 

Fot. Janina Tyńska

Dużym zainteresowaniem cieszą się także paprocie (nawet takie w donicach), eukaliptus, czy girlandy z zieleni. Kompozycje są w pełni tworzone z naturalnych elementów, zamiast wstążki polecane są np. jutowe elementy. 

Styl boho

To styl wolności. Boho, czyli bohema. To co wyróżnia dekoracje zrealizowane w tym stylu, to przede wszystkim ich luźne, jak najbardziej naturalne ułożenie. Bohema artystyczna kojarzy się
z wolnością właśnie, pokazaniem charakteru, indywidualnego stylu.
Tu jedyną zasadą jest brak zasad. Dlatego też boho rekomendujemy do każdej przestrzeni. 

Styl glamour 

Ma przede wszystkim podkreślać elegancję wybranej sali i pięknego ubioru Pary Młodej. Zwykle wybierane są kolory pudrowe i bardziej klasyczne kwiaty. Często w przypadku tego stylu Pary decydują się na dużo bardziej obfite dekoracje kwiatowe dające efekt wow. Bukiety mają najczęściej regularny, klasyczny kształt. 

Fot. Lili Holoborko

Niezależnie od wybranego stylu, kwiaty upiększają także stoły tematyczne, torty i inne elementy oraz miejsca, ważne w dniu Pary Młodej. Wesela są coraz częściej imprezami w klimacie rodzinnym, kameralnym, dlatego coraz większe znaczenie ma oświetlenie. Świece i wszelkiego rodzaju światełka to elementy niemalże każdej wykonywanej przez nas dekoracji.

fot. Magdalena Tarach

Dużą popularnością, bez względu na preferowany styl oprawy florystycznej, cieszą się ścianki dekoracyjne za Parą Młodą. Dekoracje z kwiatów, zieleni, widzące obręcze, światełka i wiele innych elementów wykorzystywane są, aby odpowiednio zaakcentować miejsce, w którym siedzi Para Młoda. Na naszym blogu możesz przeczytać również o trendach 2020, jeśli chodzi o cały styl wesela.

Bez ogródek to niewielka, rodzinna pracownia florystyczna w Zawierciu. Na miejscu spotkacie Renatę i Marzenkę, które tworzą kwiatowe cuda. Renata jest mózgiem florystycznych operacji, w branży działa już ponad 20 lat. Paweł dowiezie Wam kwiaty do domu, a Kasia dba o to, abyście zawsze byli na bieżąco na FB i Instagramie. 

Fot. Edyta Kita-Ostrowska
Wróć