Dolci - Torty

Trendy ślubne 2020

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Winietki, menu degustacyjne, tort, muzyka, kolor przewodni, dekoracje – wiele elementów, które przysparzają o ból głowy. W artykule znajdziesz trendy na nadchodzący sezon ślubnych.
A przy okazji porozmawiałam z Kamilą Plesińska, który przybliży samą sylwetkę wedding plannera – dobry duch przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia 

Zacznijmy może od tego kto to jest wedding planner i w czym może pomóc przyszłym młodym parom?

Wedding Planner to osoba, która zajmuje się organizacją ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego. Może zająć się kompleksową organizacją lub tylko częściową, jeżeli Para Młoda wskaże tylko kilka elementów. Bardzo często konsultant ślubny jest również obecny w dniu ślubu i wesela. Pomaga wówczas w przygotowaniach i koordynuje pracę wszystkich wykonawców. Zawód Konsultanta Ślubnego należy do młodych zawodów i niewiele osób, wie, że może skorzystać z takiej pomocy. Bardzo często Wedding Plannerzy zajmują się też organizacją różnych innych uroczystości, więc można się zgłosić z każdym przyjęciem lub nawet większym eventem.

Na pewno niejedna Panna Młoda chciałaby wiedzieć czy Ty jako Wedding Plannerka masz lepsze ceny od wykonawców czy gdyby ona szukała miałaby lepsze ceny?

Współpracuję z naprawdę wieloma wykonawcami, więc zorganizowanie uroczytości ślubu i wesela jest możliwe do zrealizowania nawet w ciągu jednego roku. Wśród tak wielu osób zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał wolny termin. Często bywa tak, że Wedding Plannerzy dostają rabaty dla swoich Par, ale to nie jest reguła. Jest jednak dużo większa szansa na to, niż gdyby Para Młoda starała się o to samodzielnie. Podczas naszej współpracy mówimy na jakich elementach można oszczędzić, a z których lepiej nie rezygnować. Są takie rzeczy, w które warto zainwestować więcej pieniędzy i zrezygnować z czegoś innego, ale to już zapraszam do indywidualnego spotkania.

A jeśli mowa o kosztach… Z jakimi kosztami trzeba się liczyć rozpoczynając współpracę z Wedding Plannerem?

Na Internecie można znaleźć naprawdę różne ceny. Większość Wedding Plannerów dostosowuje cenę indywidualnie do tego, czego oczekuje Para Młoda, ponieważ nie każdy decyduje się na kompleksową organizację uroczystości. Średni przedział cenowy waha się od 8 000 zł do 15 000 zł. Są Agencje Ślubne, które biorą mniejszą kwotę, ale są też takie, które biorą podwójną wartość tej ceny. Przeliczając to na ilość elementów za które jest odpowiedzialny Wedding Planner to naprawdę nie jest wysoka kwota. Bardzo często jest tak, że pracujemy z jakąś Parą przez dwa lata lub więcej i w ciągu całego tego okresu wykonujemy jakąś pracę. Rozmawiamy i spotykamy się z wykonawcami. Tworzymy cały scenariusz uroczystości czy pilnujemy tego, aby każdy element do siebie pasował. Jest naprawdę wiele rzeczy do przygotowania podczas organizacji ślubu i wesela. Gdy Pary Młode decydują się na organizację kilkudniowej uroczystości wraz z koordynacją ta cena również ulegnie zmianie, dlatego przygotowujemy cennik indywidualnie po rozmowie.

Zbliża się nowy sezon ślubny, co zobaczymy na sali. Srebro, złoto, a może róż?

W tym roku Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku jest Classic Blue. Tak też się stało i wiele osób decyduje się właśnie na ten kolor dekoracji. Wciąż bardzo popularny jest również styl rustykalny i boho, więc w dekoracjach pojawi się dużo zbóż, w tym w szczególności trawa pampasowa. Bardzo modne stało się również łączenie stylu glamour z rustykalnym. Ta opcja jest dla tych bardziej niezdecydowanych, ale wygląda przepięknie.

fot. Anna Pudło
stół weselny w kolorach Pantone /. fot. Anna Pudło
fot. Anna Pudło
Trawy pampasowe i styl boho / fot. Anna Pudło

Czy w modzie też można zauważyć zmiany? Co króluje w salonach sukien ślubnych?

W salonach sukien ślubnych jest już naprawdę niewiele białych sukien, większość to odcienie ecru, pudrowego różu czy beżu i właśnie na takie suknie decydują się przyszłe Panny Młode. Jeśli chodzi o Panów to są tradycyjni, którzy nie wyobrażają sobie iść w innym kolorze garnituru niż czarny, ale są też bardzo odważni, którzy decydują się nawet na takie kolory jak czerwony. To wszystko zależy od Pary Młodej, klimatu wesela oraz gości, którzy na nim będą. Ja jako Wedding Plannerka mam właśnie za zadanie dopasować wszystko tak, aby było spójne, pięknie się prezentowało i spełniało wszystkich oczekiwania, co nie zawsze jest prostym zadaniem.

fot. Anna Pudło
fot. Anna Pudło


Fotobudka czy Wiejski Stół ? Na co decydują się Młodzi?

Fontanna czekolady czy fotobudka już nie robią wrażenia na gościach, bo stały się pewnego rodzaju standardem. Na rynku jest wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje zaczynają się już na ceremonii ślubu, gdy tuż po niej mogą być puszczane balony przez wszystkich gości lub lampiony. Z typowych atrakcji weselnych to modne stały się pokazy baniek czy pokazy taneczne. Jeśli chodzi o atrakcje kulinarne to wszelkie pokazy są również bardzo fajnym pomysłem. Możemy również pomyśleć o przygotowaniu tematycznych bufetów, które są dużo lepszą alternatywą dla tych tradycyjnych.

Zamów swój candy bar / fot. Anna Pudło
słodki stół / fot. Anna Pudło
Drogowskaz weselny / Studio filmowe: Daydreamstory
fot. Anna Pudło
Kamila Plesińska – Weddind Land

Kamila – Wedding Planner i perfekcjonistka. Podczas organizacji uroczystości dba o każdy detal, ponieważ uważa, że to właśnie szczegóły dają wspaniały efekt końcowy. Kocha swoją pracę i angażuje się w nią całą sobą. Punktualność to jej drugie imię, więc pary młode mogą mieć pewność, że każdy termin będzie dopilnowany. O sobie mówi, że jest bardzo wymagająca. Wymaga bardzo dużo od siebie i oczekuję tego samego od innych, dlatego starannie dobiera podwykonawców. Jej praca rozpoczyna się już w momencie, gdy otrzyma pierwszą wiadomość. To właśnie wtedy powstaje ogólny zarys uroczystości, który na dalszym etapie współpracy jest realizowany przez nią z pasją i zaangażowaniem. 

Wróć